Aktualności (2014 rok)2014-12-15

Z okazji Bożego Narodzenia życzymy, by te świąteczne dni były pełne radosnych myśli
i pozytywnych emocji.

Nowy -2015- Rok niech obfituje w zdrowie, dary losu i pomyślne zdarzenia.


                       Dyrekcja i Pracownicy
Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii
w Bydgoszczy2014-11-28

Oferta pracy dla lekarzy specjalistów


2014-11-03

W październiku 2014 r., z inicjatywy Pracowników Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz dzięki ich ofiarności, w Bufecie KPCP utworzony został „Kącik Książek”. Pacjenci hospitalizowani w naszym Centrum, wolny czas po zabiegach i szpitalnej diagnostyce, mogą wypełnić lekturą książek wypożyczonych z „Kącika…”.2014-09-17

Oferta pracy dla lekarzy specjalistów


2014-07-28

Szlachetna aktywność Pracowników KPCP

Pan Sebastian Szyper - mgr fizjoterapii pracujący na Oddziale Rehabilitacji Kujawsko - Pomorskiego Centrum Pulmonologii, po godzinach pracy aktywnie wykorzystuje swoją medyczną wiedzę i umiejętności zawodowe by ulżyć w chorobie i cierpieniu chorym po przebytych udarach.

Pan Sebastian jest Prezesem Stowarzyszenia „UDAROWCY-LICZY SIĘ WSPARCIE”.

Więcej...

Jest to w Polsce jedna z dwóch organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją z zakresu profilaktyki pierwotnej i wtórnej udarów mózgu. Szerzy szeroko pojętą edukacją społeczeństwa w zakresie czynników ryzyka, rozpoznawania objawów oraz możliwości leczenia jakie występują po ogniskowych uszkodzeniach mózgu. Stowarzyszenie rozpoczęło również rehabilitację ruchową oraz logopedyczną dla pacjentów dotkniętych udarem mózgu. Organizuje wielu pożytecznych imprez wyzwalających w chorych wolę walki z chorobą, radość życia, a przede wszystkim stwarzających możliwość aktywnego i wspólnego spędzenia czasu.

Stowarzyszenie działa od września 2012 roku. Na przestrzeni niespełna dwóch lat może wykazać się licznymi, wymiernymi działaniami na rzecz walki z udarem mózgu. Do najważniejszych wydarzeń zaliczyć można między innymi:

- Organizację obchodów z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, w 10-ciu miastach w Polsce,
- Akcję „Tramwaj Udarowy 2012” – zabytkowy tramwaj kursujący po ulicach Bydgoszczy, w którym przeprowadzane były konsultacje lekarskie i psychologiczne,- konferencje edukacyjne ukierunkowane na dziennikarzy medycznych m.in.:

* Konferencję w PAP w Warszawie dla dziennikarzy medycznych - „Konferencja Zapobiegamy Udarom – Prolog 2012”,

* Konferencję w Bydgoszczy „Udar Mózgu – sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim”,

* Szkolenie z zakresu wiedzy o udarze mózgu – Lublin 2013.

Stowarzyszenie jest również inicjatorem dwudniowej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Udar Mózgu – To nie Wyrok 2013 rok, a z okazji Europejskiego Dnia Profilaktyki Udarowej 2014, organizowało przejazd rowerowy z udziałem ponad 400 uczestników.

Honorowi członkowie Stowarzyszenia to znany reżyser - Pan Andrzej Zaorski oraz popularny dziennikarz muzyczny i konferansjer - Pan Bogusław Kaczyński.Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy wspiera działania Stowarzyszenia "UDAROWCY-LICZY SIĘ WSPARCIE".

Mamy nadzieję, że wśród Pracowników KPCP jest wielu o szlachetnym sercu i bezbrzeżnej zawodowej inwencji. Zachęcając do wsparcia w różnej formie działań na rzecz ludzi, którzy potrzebują naszej empatii i skutecznej pomocy, zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia:

www.udarowcy.com.pl

lub na profil Facebook:

https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Udarowcy-Liczy-si%C4%99-Wsparcie/158866387625877?42,3.


2014-07-22

Konsultanci wojewódzcy z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii

Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego - p. Ewy Mes, czterech specjalistów zatrudnionych w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, powołanych zostało na kolejną, 5-letnią kadencję na konsultantów wojewódzkich w określonych dziedzinach ochrony zdrowia:

- Pani dr n. med. Grażyna Jagiełło – koordynator Oddziału Chorób Płuc i Leczenia Raka Płuc, powołana została na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób płuc,

- Pani mgr Marzena Komidzierska - oddziałowa Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów, powołana została na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii,

- Pan dr n. med. Krzysztof Cieśliński- koordynator Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów, powołany został na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej,

- Pan lek. med. Bogusław Jasik koordynator Oddziału Rehabilitacji i Oddziału Rehabilitacji Oddechowej, kontynuuje pracę w roli konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie rehabilitacji medycznej.

     GRATULUJEMY!


2014-07-14

Bydgoszczanie zainteresowani bezdechem nocnym

W dniu 11-lipca 2014r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii odwiedziła grupa ok.25-ciu bydgoszczan, tym razem n i e w charakterze pacjentów.

Inicjatorem spotkania był Pan Jerzy Derenda - Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Bydgoszczanie byli zainteresowani historią szpitala, profilem i zakresem leczenia, mieli też okazję bliżej przyjrzeć się postępowi prac budowlanych nowego skrzydła szpitala od strony ul. Szubińskiej - inwestycji prowadzonej przez Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne w ramach "Pakietu Stulecia" obejmującego placówki ochrony zdrowia naszego regionu. Fundusze na ten cel zapewnił Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski ze środków Europejskiego Banku Światowego.

Uczestnicy z uwagą obserwowali połączenie zabytkowych obiektów Centrum z nowoczesną architekturą co w naturalny i symboliczny sposób obrazuje harmonijne połączenie historii ze współczesnością.

Szczególne zainteresowanie bydgoszczan skupiło się na jednej z pierwszych w kraju i wiodącej w regionie kujawsko-pomorskim PRACOWNI ZABURZEŃ ODDYCHANIA W CZASIE SNU.

O bezcennym znaczeniu zdrowego snu, możliwościach diagnostycznych Centrum w zakresie monitorowania przebiegu i jakości oddychania w czasie snu, niebezpieczeństwach wynikających z bezdechu sennego i leczeniu tego schorzenia opowiedziała dr n.med. Małgorzata Czajkowska –Malinowska; koordynator Oddziału Chorób Płuc i Niewydolności Oddychania.

Jest nam szczególnie miło, że bydgoszczanie skupieni w ramach Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy uznali, że Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii jest miejscem, które warto odwiedzić, spopularyzować i polecić. Dziękujemy za sympatyczne spotkanie, pochlebne opinie i słowa uznania dla medycznych działań Centrum oraz dostrzeżonych przemian wizerunkowych i lokalowych naszego szpitala.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy udzielając świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych, niezmiennie pozostaje otwarte na zdrowotne potrzeby mieszkańców Bydgoszczy i innych regionów kraju, czym - obok realizacji zadań statutowych - skutecznie włącza się w budowanie prestiżu naszego miasta.

GALERIA ZDJĘĆ...
2014-07-09

Na sportowo, na wesoło...

W dniu 4-lipca 2014r., w upalne, piątkowe popołudnie, na stadionie „ORLIK” w Opławcu, przy gorącym i licznym aplauzie kibiców - pracowników Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii i ich rodzin, po raz trzeci rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy męską reprezentacją pracowników ul. Seminaryjnej i reprezentacją Oddziału Rehabilitacji w Smukale.

Puchar Dyrektora KPCP zdobyła piłkarska ekipa ul. Seminaryjnej. Gratulacje dla zwycięzców, a okazja do rewanżu już za rok.

Po meczu, odbyła się prezentacja kulinarnych talentów pracowników Centrum oraz wspólna degustacja przygotowanych przepysznych potraw i wypieków. Wspólnemu biesiadowaniu i zabawie towarzyszyły tony muzyki w wykonaniu naszego, szpitalnego mistrza i wodzireja.

Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Już dziś myślimy o doskonaleniu sportowej kondycji i urozmaiceniu kulinarnego menu by w 2015r. pokazać, że chcemy i potrafimy nie tylko wspólnie pracować ale i razem atrakcyjnie spędzać czas po pracy.

GALERIA ZDJĘĆ...


2014-06-24

List od Wiceprezes Rady Ministrów Elżbiety Bieńkowskiej


2014-05-08

Akcja promocyjna związana z obchodami 10. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest realizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz instytucje wdrażające Fundusze Europejskie w ramach Narodowej Strategii Spójności 2007 - 2013 i Narodowego Planu Rozwoju 2004 - 2006, w naszym przypadku - Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Jako beneficjent Funduszy Europejskich serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w ogólnopolskiej akcji promocyjnej - "Dni Otwarte Funduszy Europejskich".

PROGRAM DNI OTWARTYCH w obiekcie przy ul. Seminaryjnej 1 w Bydgoszczy

Zachęcamy do odwiedzenia naszego szpitala przy ul. SEMINARYJNEJ 1

w dniu 10 maja (sobota) w godzinach 11.oo do 14.oo,

obejrzenia aparatury diagnostycznej zmodernizowanej i zakupionej przy udziale Funduszy Europejskich w ramach projektu "Dostosowanie obiektów szpitalnych leczenia gruźlicy i chorób płuc do standardów europejskich – etap I". Zakupiony sprzęt medyczny i efekt robót modernizacyjnych prezentujemy na naszej stronie:
Promocja inwestycji w ramach RPO (2007-2013) etap I
i Promocja inwestycji w ramach RPO (2007-2013) etap IIPROGRAM DNI OTWARTYCH w obiekcie przy ul. Seminaryjnej 1 w Bydgoszczy
 1. Prezentacja pracowni tomografu komputerowego
 2. Prezentacja pracowni i sprzętu USG
 3. Prezentacja pracowni endoskopowej i aparatury diagnostycznej

Prezentacje aparatury diagnostycznej prowadzone będą przez pracowników poszczególnych pracowni dla około siedmiu 6 – osobowych grup osób zainteresowanych.


ZGŁOSZENIA

Ze względu na jak najlepszą organizację obchodów i ograniczenia wynikające z dość skromnych warunków powierzchniowych, wprowadzamy zapisy na udział w "Dniach Otwartych Funduszy Europejskich".

Zgłoszenia telefoniczne przyjmuje DZIAŁ TECHNICZNY – I piętro budynku E przy ul. Seminaryjnej 1 w dniach od 6 do 9 maja 2014 r. w godzinach 7.oo – 14.oo pod nr telefonu 52 32 56 749.

Możliwe są również zgłoszenia osobiste w wyżej określonych dniach i godzinach. Zapisy będą prowadzone na pełne godziny zegarowe i pełne półgodziny (11.oo do 14.oo) w celu stworzenia maks. 6 - osobowych grup.


INFORMACJE POZOSTAŁE

Przewidywany czas prezentacji wszystkich trzech pracowni – do 50 minut. Co 30 minut na prezentacje doprowadzana będzie przez przewodnika następna grupa.

Szpital jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Transport pionowy na wszystkie kondygnacje zapewnia dźwig szpitalny. Grupy zapisane na określoną godzinę zbierają się przed wejściem do budynku głównego A (przy plakacie „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”), a w razie niepogody – w holu szpitala przy wejściu A na parterze budynku głównego.


UWAGA

Nie przewiduje się prowadzenia zabiegów diagnostycznych na osobach odwiedzających.PROGRAM DNI OTWARTYCH w obiekcie przy ul. Meysnera 9 w Bydgoszczy

Zachęcamy do odwiedzenia naszego szpitala przy ul. MEYSNERA 9 (Smukała)

w dniu 10 maja (sobota) w godzinach 10.oo do 16.oo,

obejrzenia zmodernizowanych sal gimnastycznych i sprzętu rehabilitacyjnego zakupionego przy udziale Funduszy Europejskich w ramach projektu "Unowocześnienie wyposażenia i bazy lokalowej rehabilitacji stacjonarnej". Zakupiony sprzęt prezentujemy na naszej stronie internetowej:
Promocja inwestycji w ramach RPO (2007-2013) etap I
i Promocja inwestycji w ramach RPO (2007-2013) etap II

PROGRAM DNI OTWARTYCH w obiekcie przy ul. Meysnera 9 w Bydgoszczy
 1. Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego
 2. Ćwiczenia grupowe "Zdrowy kręgosłup" + profilaktyka bólu kręgosłupa + zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu (10 osób w grupie, ćwiczenia co godzinę),
 3. Pokaz ćwiczeń koordynacyjnych na platformie balansowej + wykonywanie ćwiczeń (do 4 osób),
 4. Pokaz diagnostyki chodu i treningu chodu na bieżni + diagnostyka chodu (do 4 osób),
 5. Pokaz ćwiczeń na urządzeniu do kinezyterapii Pragma,
i jako wyjątkowa okazja:
 1. Aquaaerobic (4 osoby w grupie co godzinę) – konieczne przyniesienie stroju kąpielowego

ZGŁOSZENIA

Ze względu na jak najlepszą organizację obchodów i ograniczenia wynikające z dość skromnych warunków powierzchniowych, wprowadzamy zapisy na udział w „Dniach Otwartych Funduszy Europejskich”.

Zgłoszenia telefoniczne przyjmuje RECEPCJA REHABILITACJI – piwnica (poziom -1) budynku głównego przy ul. Meysnera 9 w dniach od 8 do 9 maja 2014 r. w godzinach 15.00 – 19.00 pod nr telefonu 52 32 79 372.

Możliwe są również zgłoszenia osobiste w wyżej określonych dniach i godzinach. Zapisy na pkt. 2 programu: Ćwiczenia grupowe "Zdrowy kręgosłup" i pkt.6 – Aquaaerobic, będą prowadzone na pełne godziny zegarowe (10.oo do 15.oo).


INFORMACJE POZOSTAŁE

Prezentację sprzętu rehabilitacyjnego, pokaz ćwiczeń i nadzór nad wykorzystaniem sprzętu prowadzić będzie 5 wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Ćwiczenia w basenie poprowadzi również fizjoterapeuta o najwyższych kwalifikacjach.

Szpital jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Transport pionowy na wszystkie kondygnacje oraz poziom parkingu zapewnia dźwig szpitalny.

Zapraszamy do Recepcji (poziom: -1). Osoby zapisane na zajęcia pkt. 2 i 6 programu, proszone są o przybycie 15 min przed umówioną godziną.

Dojazd do obiektu przy ul. Meysnera 9 – autobusem nr 58 z Placu Kościeleckich.Materiały do pobrania

plakat - DNI OTWARTE Funduszy Europejskich (SEMINARYJNA 1)

plakat - DNI OTWARTE Funduszy Europejskich (MEYSNERA 9)


2014-03-19

Szanowni Państwo !


MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE

KUJAWSKO – POMORSKIE CENTRUM PULMONOLOGII


zajęło I miejsce

w rankingu Gazety Pomorskiej:


"Oceniamy szpitale w regionie"


Dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali !!!!!!

Więcej..."Gazeta Pomorska" 17 marca 2014r.


2014-03-10

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego jest świętem chrześcijańskim, obchodzonym 11 lutego, w 2014 r. po raz dwudziesty drugi, ustanowionym przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich. Celem uroczystości tego święta jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

W ramach obchodów Dnia Chorego Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy Pani Mariola Brodowska gościła:

 • Ewę Mes - Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego,
 • Aleksandrę Poeplau - Pełnomocnika Wojewody do spraw Osób Niepełnosprawnych i Rodziny oraz
 • Agnieszkę Bańkowską - Dyrektora Wydziału Zdrowia Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W spotkaniu wzięli również udział ks. dr Bronisław Kaczmarek proboszcz Parafii p.w. Świętej Trójcy, Wikariusz Generalny Diecezji Bydgoskiej, Konsultanci Wojewódzcy w dziedzinach: chirurgii klatki piersiowej, chorób płuc, rehabilitacji medycznej, lekarze i personel medyczny Centrum Pulmonologii.

Panią Wojewodę zapoznano z działalnością Szpitala, omówiono problemy jednostki oraz zaprezentowano plany rozwojowe. W Centrum trwają prace związane w budową nowego obiektu, dostosowujące infrastrukturę szpitala do wymogów europejskich. Prowadzone inwestycje otwierają nową erę dla współczesnej pulmonologii w naszym województwie. Objęcie naszego Szpitala programem inwestycyjnym Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach „Medycznego pakietu 100-lecie” umożliwi dalszy rozwój placówki, pozwoli w pełni wykorzystać wiedzę i doświadczenie specjalistów, stworzy warunki bezpiecznego, przyjaznego dla pacjentów ośrodka medycznego.

Na zakończenie wizyty Pani Wojewoda przekazała pacjentom Centrum upominek w postaci lampy bakteriobójczej.

GALERIA...


2014-03-03

RANKING SZPITALI W REGIONIE - sondaż
copyright © KPCP Bydgoszcz 2012